Przejdź do treści

Terapia tików Program OWAT

 

Szkolenia dla profesjonalistów

Zapisy i pytania

Witamy na stronie CPiT Quendi

 

Centrum „Quendi” powołałam do życia w 2001 roku chcąc stworzyć przestrzeń, która wspiera leczenie i rozwój dzieci, dorosłych, rodzin i innych systemów społecznych. Przez lata pracy stale poszukiwałam tego, co jest skuteczne, autentyczne i twórcze. Czerpałam z wielu metod, opracowań, koncepcji a przede wszystkim spotkań z ludźmi. Materiały i oferta przedstawiona na stronie to efekt moich poszukiwań badawczych i terapeutycznych. 

 

Centrum specjalizuje się w terapii zaburzeń tikowych oraz pracy z innymi „objawami” w oparciu o teorię poliwagalną, funkcjonowanie systemów i szacunek wobec ciała.

W mojej pracy zapraszam do wybrania się w drogę przez wspaniały, pierwotny las układu nerwowego, podążania indywidualnymi ścieżkami jego regulacji i doświadczenia wewnętrznego słońca, które mocno świeci nawet wtedy, gdy zakryte jest gęstymi chmurami.

 

Serdecznie zapraszam :)

dr n. społ. Agnieszka Sobiegała

 

 

Aktualności

 

30.05.2021 r. W związku z dużym zapotrzebowaniem na konsultacje zapraszam serdecznie rodziców dzieci z tikami i innymi trudnościami na zdalne zajęcia Letniego Kursu Wychowania Terapeutycznego

 

 

Celem kursu będzie zdobycie wiedzy na temat tików i innych trudności wychowawczych w kontekście funkcjonowania autonomicznego układu nerwowego oraz poznanie sposobów leczenia, terapii i pracy z dzieckiem w rodzinie.  

 

Kurs będzie obejmował 8 dwugodzinnych spotkań - wtorki 19.00-21.00 w lipcu i sierpniu. Pierwsza godzina przeznaczona będzie na prelekcję z prezentacją multimedialną, na drugiej godzinie odpowiem na Państwa pytania, będziemy dyskutować i wymieniać doświadczenia. Otrzymacie również Państwo materiały do ćwiczeń pomiędzy spotkaniami związane z omawianym tematem.

 

Tematy spotkań:

1. Tiki - co trzeba o nich wiedzieć?

2. Teoria poliwagalna- czyli jak działa autonomiczny układ nerwowy?

3.  Mówiące ciało - sygnały czuciowe i język ciała.

4.  Emocje - jak je rozpoznawać, nazywać i oswajać.

5.  Rozumienie i tłumaczenie - kiedy, jak i po co?

6.  Granice wychowawcze - kto je wyznacza, jak je kształtować, aby wspierały rozwój dziecka?

7.  Grupa rówieśnicza - czyli kto na kogo wpływa i dlaczego?

8. Szkoła - sposoby wsparcia dziecka.

 

Udział w kursie zapewni Państwu solidną wiedzę i będzie mocną podstawą do stworzenia terapeutycznego środowiska rodzinnego dla wymagającego dziecka lub podjęcia indywidualnej pracy terapeutycznej.

 

Koszt kursu: 800 zł. (po uzgodnieniu możliwość płatności w 2 ratach)

Zapisy przez zakładkę kontakt lub kafelek ze znakiem zapytania na górze strony "zapisy i pytania".  Rezerwacja udziału w kursie po wpłacie zaliczki w kwocie 200 zł do  2 lipca.

 

Dane do przelewu:

Centrum Psychoedukacji i Terapii „Quendi”

nr konta 50 84370002 0020 0215 5441 0001

 

28.05.2021 r. Trwają zapisy na 3 miesięczny cykl terapii indywidualnej lub rodzinnej w okresie wrzesień – listopad 2021 roku

 

12.01.2021 r. W cyklu terapeutycznym styczeń – marzec wszystkie terminy stałych terapii zostały już zarezerwowane. W okresie tym możliwe są tylko jednorazowe konsultacje wstępne

 

10.01.2021 r. Od listopada 2020 r. dostępny jest w ramach Centrum Program „Safe and Sound Protocol (SSP)” opracowany i zbadany przez dr S. Porgesa Link